Fíni rozdrvili Francúzov 7:1 a s 12 bodmi vedú H-skupinu

10.05.2012 Celý región

Helsinki 10. mája (TASR) - Fínski hokejisti rozdrvili vo štvrtok v A-skupine Francúzov 7:1 a opäť sa dostali na čelo helsinskej vetvy turnaja. S 12 bodmi majú už prakticky istú účasť vo štvrťfinále, z hry by ich mohla vyradiť už iba bezbrehá teória. Na jej úplné eliminovanie stačí "Suomi" bod v piatkovom večernom šlágri s Kanadou, Francúzi majú v sobotu podvečer na programe zápas so Švajčiarmi.

O víťazovi zápasu nebolo pochýb ani minútu, hoci Fíni polovicu riadneho času tradične zahadzovali šance jednu za druhou a súper občas pohrozil z kontier. Domáci miláčikovia však hrali celý čas v pohode po tom, ako ich upokojil v prvej tretine vedúci gól kanoniera Immonena a neskôr sa roztrhlo aj vrece s ďalšími gólmi.

H-skupina:

Francúzsko - Fínsko 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Góly: 44. Guttig (S. da Costa, T. da Costa) - 11. Immonen (Pesonen, Granlund), 30. Koivu (Hietanen, Filppula), 34. Jokinen (Mäenpää, Koivu), 38. Niskala (Joensuu, Filppula), 39. Kapanen (Tuppurainen, Kiiskinen), 45. Jokinen (Koivu, Filppula), 50. Hietanen (Mäenpää, Koivu)
Rozhodcovia: Patafie (USA), Reiber (Švaj.) - Kilian (Nór.), Schrader (Nem.)
vylúčení: 7:6 na 2 min.
presilovky: 1:4
oslabenia: 0:0.

Francúzsko: Lhenry - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Roussel, Guttig - Henderson, Bertrand, Raux - Lamperier, T. Da Costa, Fleury
Fínsko: Lehtonen - Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Salmela, Niskala, Kukkonen, Jaakola - Jokinen, Koivu, Filppula - Granlund, Immonen, Pesonen - Joensuu, Kapanen, Komarov - Kiiskinen, Kontiola, Tuppurainen